Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCDRNN015PA7A3
HSCDRNN015PA7A3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCDRNN015PA7A3
Brief Description
BRD MNT PRESSURE SENSORS
Datasheet Download
HSCDRNN015PA7A3.pdf
Availability of HSCDRNN015PA7A3
QUANTITY
HSCDRNN015PA7A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCDRNN015PA7A3
Internal Part NumberEIS-HSCDRNN015PA7A3
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Port StyleBarbed
FeaturesAmplified Output, Temperature Compensated
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.524", 13.30mm), Side Port
Supplier Device Package8-DIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCDRNN015PA7A3
HSCDRNN015PA7A3 Details Description
Related parts for HSCDRNN015PA7A3
FERRITE 1.5A 90 OHM 1206 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
POLYSWITCH 0.35A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
IC TRANSCVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf