Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCDRRN100PDAA5
HSCDRRN100PDAA5 picture photo
Mfg. Part Number
HSCDRRN100PDAA5
Brief Description
SENSOR PRES 100PSI DIFF 5V DIP
Datasheet Download
HSCDRRN100PDAA5.pdf
Availability of HSCDRRN100PDAA5
QUANTITY
HSCDRRN100PDAA5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCDRRN100PDAA5
Internal Part NumberEIS-HSCDRRN100PDAA5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTruStability™ Silicon Pressure Sensors
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±100 PSI (±689.48 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube, Dual
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-DIP (0.524", 13.30mm), Dual Ports, Same Side
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCDRRN100PDAA5
HSCDRRN100PDAA5 Details Description
Related parts for HSCDRRN100PDAA5
PHOTODIODE BLUE 232.7MM SQ BUSS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 WW datasheet.pdf
IC CAN/LIN FAIL-SAFE HS 32HTSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V AMBER datasheet.pdf
LED COB CXB3070 3500K WHT SMD datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 2.4UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX AMBER TRANSP 4" datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf