Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMRNN030PA2A3
HSCMRNN030PA2A3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMRNN030PA2A3
Brief Description
SENSOR PRES 30PSI ABSO 3.3V SMT
Datasheet Download
HSCMRNN030PA2A3.pdf
Availability of HSCMRNN030PA2A3
QUANTITY
HSCMRNN030PA2A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMRNN030PA2A3
Internal Part NumberEIS-HSCMRNN030PA2A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeAbsolute
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Side Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMRNN030PA2A3
HSCMRNN030PA2A3 Details Description
Related parts for HSCMRNN030PA2A3
CONN MINI-D 80POS R/A RECPT datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 2048X9 64-TQFP datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.53"L X 3.29"W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 312.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf