Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCSNBN010MDAA3
HSCSNBN010MDAA3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCSNBN010MDAA3
Brief Description
SENSOR PRES 10MBAR DIFF 3.3V SIP
Datasheet Download
HSCSNBN010MDAA3.pdf
Availability of HSCSNBN010MDAA3
QUANTITY
HSCSNBN010MDAA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCSNBN010MDAA3
Internal Part NumberEIS-HSCSNBN010MDAA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure±0.15 PSI (±1 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.33 V ~ 2.97 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3.27 V ~ 3.33 V
Port SizeMale - 0.19" (4.8mm) Tube, Dual
Port StyleBarbless
FeaturesAmplified Output, Temperature Compensated
Termination StylePC Pin
Maximum Pressure±10.88 PSI (±75 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case4-SIP, Dual Ports, Same Side
Supplier Device Package4-SIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCSNBN010MDAA3
HSCSNBN010MDAA3 Details Description
Related parts for HSCSNBN010MDAA3
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC P600 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BS II DUAL datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 4X2 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf
LED MOD 1250LM 4000K FLAT LENS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf