Vishay/BCcomponents HSE222MAQBF0KR
HSE222MAQBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HSE222MAQBF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V Y5U RADIAL
Datasheet Download
HSE222MAQBF0KR.pdf
Availability of HSE222MAQBF0KR
QUANTITY
HSE222MAQBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSE222MAQBF0KR
Internal Part NumberEIS-HSE222MAQBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHSE
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSE222MAQBF0KR
Related LinksHSE222M, HSE222MAQBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSE222MAQBF0KR Details Description
Related parts for HSE222MAQBF0KR
IC ADC 12BIT SAMPLING HS 28-PLCC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 300W OUT datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 100MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
THYRISTOR 170V 400A SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS W/PANEL MOUNT datasheet.pdf
18 MTE RCPT HSG SR PLAIN .100 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf