3M HSHM-H095B5-5CP1-TG30L
HSHM-H095B5-5CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H095B5-5CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 95POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H095B5-5CP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H095B5-5CP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-H095B5-5CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H095B5-5CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H095B5-5CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package104
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 19
Number of Positions95
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H095B5-5CP1-TG30L
Related LinksHSHM-H095B5, HSHM-H095B5-5CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H095B5-5CP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H095B5-5CP1-TG30L
SCR PHASE CONT 800V 35A TO-247AC datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf