Vishay/Dale RER45F3480PC02
RER45F3480PC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER45F3480PC02
Brief Description
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F3480PC02.pdf
Availability of RER45F3480PC02
QUANTITY
RER45F3480PC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F3480PC02
Internal Part NumberEIS-RER45F3480PC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F3480PC02
Related LinksRER45F3, RER45F3480PC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F3480PC02 Details Description
Related parts for RER45F3480PC02
CONN HEADR BRKWAY .100 02POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 32POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LED WHITE SIDE VIEW PKG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CM-S221 SPARE ACTUATOR, PLASTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf