3M HSHM-H110B4-5CP1-TG30L
HSHM-H110B4-5CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110B4-5CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110B4-5CP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H110B4-5CP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-H110B4-5CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110B4-5CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110B4-5CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package2,000
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110B4-5CP1-TG30L
Related LinksHSHM-H110B4, HSHM-H110B4-5CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110B4-5CP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H110B4-5CP1-TG30L
SSD 4GB SCSI datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 18A T-MAX datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
INPUT OPTOCOUPLER 5VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 0.225W 2208 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf