3M HSHM-H110B4-5CP2-TG30L
HSHM-H110B4-5CP2-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110B4-5CP2-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110B4-5CP2-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H110B4-5CP2-TG30L
QUANTITY
HSHM-H110B4-5CP2-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110B4-5CP2-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110B4-5CP2-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package2,000
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110B4-5CP2-TG30L
Related LinksHSHM-H110B4, HSHM-H110B4-5CP2-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110B4-5CP2-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H110B4-5CP2-TG30L
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
PLIERS ELEC CHAIN NOSE 6" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PINS datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf
CONN M12 4POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.5V 500MW DO35 datasheet.pdf