3M HSHM-H125B4-5CP2-TG30L
HSHM-H125B4-5CP2-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H125B4-5CP2-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 125POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H125B4-5CP2-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H125B4-5CP2-TG30L
QUANTITY
HSHM-H125B4-5CP2-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H125B4-5CP2-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H125B4-5CP2-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 25
Number of Positions125
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H125B4-5CP2-TG30L
Related LinksHSHM-H125B4, HSHM-H125B4-5CP2-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H125B4-5CP2-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H125B4-5CP2-TG30L
RELAY RF SPDT 500MA 12V datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE F/A DIAZED DII 4A 500V EURO datasheet.pdf
SITE LICENSE 10GB ETH MAC ECP3 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT SKT datasheet.pdf