3M HSHM-H176D5-8CP2-TG30
HSHM-H176D5-8CP2-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H176D5-8CP2-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H176D5-8CP2-TG30.pdf
Availability of HSHM-H176D5-8CP2-TG30
QUANTITY
HSHM-H176D5-8CP2-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H176D5-8CP2-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-H176D5-8CP2-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package300
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleD 22
Number of Positions176
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesBoard Guide, Shielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H176D5-8CP2-TG30
Related LinksHSHM-H176D, HSHM-H176D5-8CP2-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H176D5-8CP2-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-H176D5-8CP2-TG30
DIODE GEN PURP 1KV 85A DO203AB datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL GN,YW DIFF datasheet.pdf
BOARD EVAL NB6L11MMN CLK BUFFER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG MCX 50OHM datasheet.pdf
IC SRAM 512K X 8 36SOJ datasheet.pdf
BLOCKLIGHT datasheet.pdf
CAP FILM 70UF 5% 700VDC RADIAL datasheet.pdf