3M HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L
HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 176POS 8ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L
QUANTITY
HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L
Related LinksHSHM-RAH176D, HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-RAH176D5-8CP1-TG30L
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 5V datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 28MLP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
PASS THRU J-BOX MICRO MOUNT WHT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 6COND 12AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 24POS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
3MM CABLE ASSY datasheet.pdf