3M HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L
HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L
Brief Description
CONN SOCKET HSHM 110POS 5ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L.pdf
Availability of HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L
QUANTITY
HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Connector StyleA 22
Number of Positions114 (110 + 4 Power)
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L
Related LinksHSHM-S110APWR, HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-S110APWR4-5APC1-TG30L
RES SMD 2.61 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 5.5A 30 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100 OHM 14DIP datasheet.pdf
TERM BLK 35 DEGREE 16POS 5.08MM datasheet.pdf
FMBC INPUT FILTER 20A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD datasheet.pdf