3M HSHM-S200E1-8AP1-TG30
HSHM-S200E1-8AP1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-S200E1-8AP1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET HSHM 200POS 8ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-S200E1-8AP1-TG30.pdf
Availability of HSHM-S200E1-8AP1-TG30
QUANTITY
HSHM-S200E1-8AP1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-S200E1-8AP1-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-S200E1-8AP1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleE 25
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows8
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-S200E1-8AP1-TG30
Related LinksHSHM-S200E, HSHM-S200E1-8AP1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-S200E1-8AP1-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-S200E1-8AP1-TG30
FIXED IND 27NH 610MA 170 MOHM datasheet.pdf
IC INTERFACE CARD 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DSP 128-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HANG CLIP IGA#2349-13-001 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 39 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
MICRO 15 SKT 18" RBW JACKS datasheet.pdf