3M HSHM-S200E4-8AP1-TG30
HSHM-S200E4-8AP1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-S200E4-8AP1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET HSHM 200POS 8ROW R/A
Datasheet Download
HSHM-S200E4-8AP1-TG30.pdf
Availability of HSHM-S200E4-8AP1-TG30
QUANTITY
HSHM-S200E4-8AP1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-S200E4-8AP1-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-S200E4-8AP1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleE 25
Number of Positions200
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows8
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-S200E4-8AP1-TG30
Related LinksHSHM-S200E, HSHM-S200E4-8AP1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-S200E4-8AP1-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-S200E4-8AP1-TG30
CONN FFC VERT 11POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CRIMP PROCESS MONITOR TK datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RDL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE 50LB. 6.5" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf