Sullins Connector Solutions HSM10DRXS
HSM10DRXS picture photo
Mfg. Part Number
HSM10DRXS
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HSM10DRXS.pdf
Availability of HSM10DRXS
QUANTITY
HSM10DRXS Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM10DRXS
Internal Part NumberEIS-HSM10DRXS
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM10DRXS
Related LinksHSM1, HSM10DRXS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM10DRXS Details Description
Related parts for HSM10DRXS
RES 90.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CER RESONATOR 10MHZ SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 100MM CONN MOD datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 3-125A 80VDC datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf