Sullins Connector Solutions HSM10DRYH-S13
HSM10DRYH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HSM10DRYH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND
Datasheet Download
HSM10DRYH-S13.pdf
Availability of HSM10DRYH-S13
QUANTITY
HSM10DRYH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM10DRYH-S13
Internal Part NumberEIS-HSM10DRYH-S13
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM10DRYH-S13
Related LinksHSM10D, HSM10DRYH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM10DRYH-S13 Details Description
Related parts for HSM10DRYH-S13
IC REG BUCK ADJ 1.5A 18DFN datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 10POS datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M2 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC REL/SS OUT 24V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W datasheet.pdf