Sullins Connector Solutions HSM10DSEF
HSM10DSEF picture photo
Mfg. Part Number
HSM10DSEF
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET
Datasheet Download
HSM10DSEF.pdf
Availability of HSM10DSEF
QUANTITY
HSM10DSEF Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM10DSEF
Internal Part NumberEIS-HSM10DSEF
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM10DSEF
Related LinksHSM1, HSM10DSEF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM10DSEF Details Description
Related parts for HSM10DSEF
CONN FRONT ACCESS 48MT JACK 1.75 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A FORK LVR LOCK datasheet.pdf
INDUCTOR COM MODE 3.0MH T/H datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.37A 189 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 4.42M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf