Sullins Connector Solutions HSM12DRTI-S13
HSM12DRTI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HSM12DRTI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND
Datasheet Download
HSM12DRTI-S13.pdf
Availability of HSM12DRTI-S13
QUANTITY
HSM12DRTI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM12DRTI-S13
Internal Part NumberEIS-HSM12DRTI-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM12DRTI-S13
Related LinksHSM12D, HSM12DRTI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM12DRTI-S13 Details Description
Related parts for HSM12DRTI-S13
IC ADC 4CH 12BIT CALIBRTD 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10500UF 16V SCREW datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.6A SYNC 6SON datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM IEC INLET 10A datasheet.pdf
TERMINAL BLK 9POS 5MM VERT GRN datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096FS-2,9C1-1 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf