Sullins Connector Solutions HSM12DRYF
HSM12DRYF picture photo
Mfg. Part Number
HSM12DRYF
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HSM12DRYF.pdf
Availability of HSM12DRYF
QUANTITY
HSM12DRYF Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM12DRYF
Internal Part NumberEIS-HSM12DRYF
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM12DRYF
Related LinksHSM1, HSM12DRYF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM12DRYF Details Description
Related parts for HSM12DRYF
IC REG BUCK 2.5V 2A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 120W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL R/A TIN datasheet.pdf
CABLE DVI(18+1) CON 6' 28AWG datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 390MA 650 MOHM datasheet.pdf
LNG GRY CABLE GLAND .24-.47" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf