Sullins Connector Solutions HSM15DRTN
HSM15DRTN picture photo
Mfg. Part Number
HSM15DRTN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HSM15DRTN.pdf
Availability of HSM15DRTN
QUANTITY
HSM15DRTN Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM15DRTN
Internal Part NumberEIS-HSM15DRTN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM15DRTN
Related LinksHSM1, HSM15DRTN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HSM15DRTN Details Description
Related parts for HSM15DRTN
IC REG LDO 5V 0.15A SOT223 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1A QC 2POS PANEL datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.4W G 28TQFN datasheet.pdf
IC MOSFET DVR HS 9A INV TO220-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 0805 datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
MICRO 21C P 30" WHT NI datasheet.pdf