Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM3-6.4-25-2
HSM3-6.4-25-2 picture photo
Mfg. Part Number
HSM3-6.4-25-2
Brief Description
HEX STANDOFF M3 NYLON 25MM
Datasheet Download
HSM3-6.4-25-2.pdf
Availability of HSM3-6.4-25-2
QUANTITY
HSM3-6.4-25-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM3-6.4-25-2
Internal Part NumberEIS-HSM3-6.4-25-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.252" (6.40mm) Hex
Between Board Height0.984" (25.00mm)
Length - Overall1.220" (31.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM3-6.4-25-2
HSM3-6.4-25-2 Details Description
Related parts for HSM3-6.4-25-2
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 19POS GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
F39-JC1B-L datasheet.pdf
MODEM 1XRTT CDMA IP 5V SPRINT datasheet.pdf
PLUG KIT, SHIELDED, POST MOLDE datasheet.pdf
ATTENUATOR 30 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf