Essentra Components (formerly Richco, Inc.) HSM5-9.5-58-1
HSM5-9.5-58-1 picture photo
Mfg. Part Number
HSM5-9.5-58-1
Brief Description
HEX STANDOFF M5 NYLON 58MM
Datasheet Download
HSM5-9.5-58-1.pdf
Availability of HSM5-9.5-58-1
QUANTITY
HSM5-9.5-58-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSM5-9.5-58-1
Internal Part NumberEIS-HSM5-9.5-58-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm) Hex
Between Board Height2.283" (58.00mm)
Length - Overall2.283" (58.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSM5-9.5-58-1
HSM5-9.5-58-1 Details Description
Related parts for HSM5-9.5-58-1
IC POT DIG DUAL 10K 8BIT 14TSSOP datasheet.pdf
WOUND TORROIDS BEAD 1UH .5A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP MICA 160PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8MSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 10% 30W datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 12POS datasheet.pdf