Vishay/BCcomponents HSZ121KAQBF0KR
HSZ121KAQBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ121KAQBF0KR
Brief Description
CAP CER 120PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ121KAQBF0KR.pdf
Availability of HSZ121KAQBF0KR
QUANTITY
HSZ121KAQBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ121KAQBF0KR
Internal Part NumberEIS-HSZ121KAQBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ121KAQBF0KR
Related LinksHSZ121K, HSZ121KAQBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ121KAQBF0KR Details Description
Related parts for HSZ121KAQBF0KR
RES ARRAY 9 RES 2.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLIER PLL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ELECTRICAL KIT GFCI datasheet.pdf
CABLE CAT5E W/BOOT 10' WHITE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf