Vishay/BCcomponents HSZ150KAQBF0KR
HSZ150KAQBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ150KAQBF0KR
Brief Description
CAP CER 15PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ150KAQBF0KR.pdf
Availability of HSZ150KAQBF0KR
QUANTITY
HSZ150KAQBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ150KAQBF0KR
Internal Part NumberEIS-HSZ150KAQBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ150KAQBF0KR
Related LinksHSZ150K, HSZ150KAQBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ150KAQBF0KR Details Description
Related parts for HSZ150KAQBF0KR
CONN HEADER 25POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT V-OUT SC70-6 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 700mA (Flash) Backlight, Camera Flash 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
INDEX CAM-SHAFT GUIDE PLATE datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
32POS TY B MALE PREMATE A1+B1 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 14POS datasheet.pdf