Susumu RG3216N-3012-B-T1
RG3216N-3012-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3012-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3012-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3012-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3012-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3012-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3012-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3012-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3012-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3012-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3012-B-T1
FIXED IND 120UH 14.4A 28 MOHM TH datasheet.pdf
SSD 96GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 57MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 98 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 170MA 2.5 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf