Vishay/BCcomponents HSZ151KAQBRBKR
HSZ151KAQBRBKR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ151KAQBRBKR
Brief Description
CAP CER 150PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ151KAQBRBKR.pdf
Availability of HSZ151KAQBRBKR
QUANTITY
HSZ151KAQBRBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ151KAQBRBKR
Internal Part NumberEIS-HSZ151KAQBRBKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesHS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ151KAQBRBKR
Related LinksHSZ151K, HSZ151KAQBRBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ151KAQBRBKR Details Description
Related parts for HSZ151KAQBRBKR
CAP ALUM 1000UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 120PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
IC DUAL MONO MULTIVIB 16-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP-BJ datasheet.pdf
CHISEL BENT 30 DEGREE 1.78MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CB BTS J 12 ASY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf