Vishay/BCcomponents HSZ331KAQSDEKR
HSZ331KAQSDEKR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ331KAQSDEKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ331KAQSDEKR.pdf
Availability of HSZ331KAQSDEKR
QUANTITY
HSZ331KAQSDEKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ331KAQSDEKR
Internal Part NumberEIS-HSZ331KAQSDEKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHS
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ331KAQSDEKR
Related LinksHSZ331K, HSZ331KAQSDEKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ331KAQSDEKR Details Description
Related parts for HSZ331KAQSDEKR
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
RES 34.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 7POS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250V AXIAL datasheet.pdf