Vishay/BCcomponents HSZ680MAQBF0KR
HSZ680MAQBF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HSZ680MAQBF0KR
Brief Description
CAP CER 68PF 500V Y5T RADIAL
Datasheet Download
HSZ680MAQBF0KR.pdf
Availability of HSZ680MAQBF0KR
QUANTITY
HSZ680MAQBF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HSZ680MAQBF0KR
Internal Part NumberEIS-HSZ680MAQBF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesHS
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5T
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSZ680MAQBF0KR
Related LinksHSZ680M, HSZ680MAQBF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HSZ680MAQBF0KR Details Description
Related parts for HSZ680MAQBF0KR
JUMPER-H9991TR/1852RD/H9991TR 8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SENSOR PRES 60PSI ABSO 12V SMT datasheet.pdf
FUSE MIDI 32V CLEARHSNG HD 200A datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE HD 3W LEFT 4PVH 8 COL datasheet.pdf