Susumu HTC0603-1E-1R8-J-L5
HTC0603-1E-1R8-J-L5 picture photo
Mfg. Part Number
HTC0603-1E-1R8-J-L5
Manufacturer
Product Category
Thin Film Capacitors
Brief Description
CAP THIN FILM 1.8PF 25V 0201
Datasheet Download
HTC0603-1E-1R8-J-L5.pdf
Availability of HTC0603-1E-1R8-J-L5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HTC0603-1E-1R8-J-L5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HTC0603-1E-1R8-J-L5
Internal Part NumberEIS-HTC0603-1E-1R8-J-L5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyThin Film Capacitors
SeriesHTC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.012" (0.31mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTC0603-1E-1R8-J-L5
Related LinksHTC0603-1, HTC0603-1E-1R8-J-L5 Datasheet, Susumu Distributor
HTC0603-1E-1R8-J-L5 Details Description
Related parts for HTC0603-1E-1R8-J-L5
CONN HEADER 30POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .045-.065" .145" datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EUROCARD RANG 78+2 POS PCB datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V SOT-23 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 32NQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 SMD datasheet.pdf