Techflex HTN0.75TB
HTN0.75TB picture photo
Mfg. Part Number
HTN0.75TB
Manufacturer
Product Category
Spiral Wrap, Expandable Sleeving
Brief Description
HALAR SLEEVING 3/4" BLACK 250'
Datasheet Download
HTN0.75TB.pdf
Availability of HTN0.75TB
QUANTITY
HTN0.75TB Order Process
Ship out your order
Specifications of HTN0.75TB
Internal Part NumberEIS-HTN0.75TB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySpiral Wrap, Expandable Sleeving
SeriesFlexo®
TypeExpandable Sleeving
Diameter0.750" (19.05mm)
Diameter - Maximum1.250" (31.80mm)
Length250' (76.2m)
MaterialEthylene Chlorotrifluoroethylene
FeaturesPlenum Rated, Self Extinguishing
ColorBlack, White
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTN0.75TB
Related LinksHTN0, HTN0.75TB Datasheet, Techflex Distributor
HTN0.75TB Details Description
Related parts for HTN0.75TB
EDGECARD 112POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 900V 75A 400W TO247AD datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN PLUG datasheet.pdf
325 MHz, 8 x 8 Buffered Video Crosspoint Switches IC datasheet.pdf