Caddock Electronics Inc. HVD5-B20M-050-05
HVD5-B20M-050-05 picture photo
Mfg. Part Number
HVD5-B20M-050-05
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 15SIP
Datasheet Download
HVD5-B20M-050-05.pdf
Availability of HVD5-B20M-050-05
QUANTITY
HVD5-B20M-050-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVD5-B20M-050-05
Internal Part NumberEIS-HVD5-B20M-050-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsProduct Overview
Standard Package1
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesHVD
PackagingBulk
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)200k, 19.8M
Tolerance±0.05%
Number of Resistors2
Number of Pins6
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case15-SIP, 6 Leads
Supplier Device Package-
Size / Dimension1.500" L x 0.110" W (38.10mm x 2.79mm)
Height0.610" (15.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVD5-B20M-050-05
Related LinksHVD5-B20, HVD5-B20M-050-05 Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
HVD5-B20M-050-05 Details Description
Related parts for HVD5-B20M-050-05
JUMPER-H1503TR/A2015R/X 2" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 13-27V 2.3A datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LVR SPDT 3A PCB datasheet.pdf
DISPLAY 610NM ORN 2DIG 0.4" SMD datasheet.pdf
ANT DIV DUAL 5DBI 5' MMCX CONN datasheet.pdf
DRAG FRAME datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf