Cornell Dubilier Electronics HVMLS133M010EK0C
HVMLS133M010EK0C picture photo
Mfg. Part Number
HVMLS133M010EK0C
Brief Description
CAP ALUM 13000UF 20% 10V FLATPCK
Datasheet Download
HVMLS133M010EK0C.pdf
Availability of HVMLS133M010EK0C
QUANTITY
HVMLS133M010EK0C Order Process
Ship out your order
Specifications of HVMLS133M010EK0C
Internal Part NumberEIS-HVMLS133M010EK0C
PackagingBulk
Capacitance13000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)81 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current12.2A
Impedance-
Lead Spacing1.000" (25.40mm)
Size / Dimension1.500" L x 1.750" W (38.10mm x 44.45mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseFlatPack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVMLS133M010EK0C
Related LinksHVMLS133, HVMLS133M010EK0C Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
HVMLS133M010EK0C Details Description
Related parts for HVMLS133M010EK0C
REGULATOR 9.0V 1A VERT VT-HT datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 16POS DUAL 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
ACCESSETHERLINX, TX/4 + SSFX-SM1 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf