Cornell Dubilier Electronics HVMLS213M010EA1C
HVMLS213M010EA1C picture photo
Mfg. Part Number
HVMLS213M010EA1C
Brief Description
CAP ALUM 21000UF 20% 10V FLATPCK
Datasheet Download
HVMLS213M010EA1C.pdf
Availability of HVMLS213M010EA1C
QUANTITY
HVMLS213M010EA1C Order Process
Ship out your order
Specifications of HVMLS213M010EA1C
Internal Part NumberEIS-HVMLS213M010EA1C
PackagingBulk
Capacitance21000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing1.000" (25.40mm)
Size / Dimension2.000" L x 1.750" W (50.80mm x 44.45mm)
Height - Seated (Max)0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVMLS213M010EA1C
Related LinksHVMLS213, HVMLS213M010EA1C Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
HVMLS213M010EA1C Details Description
Related parts for HVMLS213M010EA1C
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RESONATOR SAW 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
IC DOWNCONV / DEMOD 68-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.55-1.8V 18W datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 70NS 68PGA datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 7CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf