Vishay/BCcomponents HVR3700002203FR500
HVR3700002203FR500 picture photo
Mfg. Part Number
HVR3700002203FR500
Brief Description
RES 220K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
HVR3700002203FR500.pdf
Availability of HVR3700002203FR500
QUANTITY
HVR3700002203FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVR3700002203FR500
Internal Part NumberEIS-HVR3700002203FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVR3700002203FR500
Related LinksHVR370000, HVR3700002203FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HVR3700002203FR500 Details Description
Related parts for HVR3700002203FR500
HEADER TURRETT HEAD SIP 20POS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 250W D 44TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL PLUG 600POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 80A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
SL 5.00/03/180B 3.2 SN BK datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2MM T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.4V DO35 datasheet.pdf