Vishay/BCcomponents HVR3700002213FR500
HVR3700002213FR500 picture photo
Mfg. Part Number
HVR3700002213FR500
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
HVR3700002213FR500.pdf
Availability of HVR3700002213FR500
QUANTITY
HVR3700002213FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVR3700002213FR500
Internal Part NumberEIS-HVR3700002213FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVR3700002213FR500
Related LinksHVR370000, HVR3700002213FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HVR3700002213FR500 Details Description
Related parts for HVR3700002213FR500
BATTERY ALKALINE 1.5V D datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES 5 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE DRIVER 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
D SUB MA 9 POLE METALLIZED PLAPC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf