Vishay/BCcomponents HVR3700009094FR500
HVR3700009094FR500 picture photo
Mfg. Part Number
HVR3700009094FR500
Brief Description
RES 9.09M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
HVR3700009094FR500.pdf
Availability of HVR3700009094FR500
QUANTITY
HVR3700009094FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVR3700009094FR500
Internal Part NumberEIS-HVR3700009094FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVR3700009094FR500
Related LinksHVR370000, HVR3700009094FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HVR3700009094FR500 Details Description
Related parts for HVR3700009094FR500
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 10 POS .137 SMD datasheet.pdf
CONN HOUSING 38POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
SPEAKER 4OHM 20W 86DB 105MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V 10DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
PCF 7.50/03/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411 datasheet.pdf