Riedon HVS2512-47MJ8
HVS2512-47MJ8 picture photo
Mfg. Part Number
HVS2512-47MJ8
Brief Description
RES SMD 47M OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
HVS2512-47MJ8.pdf
Availability of HVS2512-47MJ8
QUANTITY
HVS2512-47MJ8 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVS2512-47MJ8
Internal Part NumberEIS-HVS2512-47MJ8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Magnetic
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.138" W (6.30mm x 3.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVS2512-47MJ8
Related LinksHVS251, HVS2512-47MJ8 Datasheet, Riedon Distributor
HVS2512-47MJ8 Details Description
Related parts for HVS2512-47MJ8
TERM RING VYL 22-18AWG #6-#10 datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8-BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHOCK ABSORBER datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 335.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 8MSOP datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 50 V datasheet.pdf