TE Connectivity Raychem Cable Protection HW-254045-10-9
HW-254045-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
HW-254045-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
HW-254045-10-9.pdf
Availability of HW-254045-10-9
QUANTITY
HW-254045-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of HW-254045-10-9
Internal Part NumberEIS-HW-254045-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesHW
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 0.18" (25.4mm x 4.6mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW-254045-10-9
Related LinksHW-2540, HW-254045-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
HW-254045-10-9 Details Description
Related parts for HW-254045-10-9
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS 1MM SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-TSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 240VAC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf