FFF HW03508100J0G
HW03508100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW03508100J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU UP/SIDE
Datasheet Download
HW03508100J0G.pdf
Availability of HW03508100J0G
QUANTITY
HW03508100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW03508100J0G
Internal Part NumberEIS-HW03508100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package160
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW03508100J0G
Related LinksHW0350, HW03508100J0G Datasheet, FFF Distributor
HW03508100J0G Details Description
Related parts for HW03508100J0G
PLIERS ELEC FLAT NOSE 5" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 30A datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 305MA 890 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC datasheet.pdf