FFF HW08505000J0G
HW08505000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW08505000J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU DOWN/SIDE
Datasheet Download
HW08505000J0G.pdf
Availability of HW08505000J0G
QUANTITY
HW08505000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW08505000J0G
Internal Part NumberEIS-HW08505000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,040
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW08505000J0G
Related LinksHW0850, HW08505000J0G Datasheet, FFF Distributor
HW08505000J0G Details Description
Related parts for HW08505000J0G
IC SUPERVISOR MPU 4.4V WD 16DIP datasheet.pdf
SCREEN BLUE SQUARE datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 38PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
MODULE DRMOS 50A 40-PQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
EUROCARD DIN41612 H datasheet.pdf
CONVERSION KIT UL508 6-POLE datasheet.pdf
FUSE LINK K 8A RB 23" datasheet.pdf