FFF HW08508200J0G
HW08508200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW08508200J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF DOWN
Datasheet Download
HW08508200J0G.pdf
Availability of HW08508200J0G
QUANTITY
HW08508200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW08508200J0G
Internal Part NumberEIS-HW08508200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW08508200J0G
Related LinksHW0850, HW08508200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW08508200J0G Details Description
Related parts for HW08508200J0G
Crystal 8.0000MHz 30ppm 16pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3.3A 63 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.67A 110 MOHM datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf