FFF HW09100000J0G
HW09100000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW09100000J0G
Brief Description
350 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
HW09100000J0G.pdf
Availability of HW09100000J0G
QUANTITY
HW09100000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW09100000J0G
Internal Part NumberEIS-HW09100000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW09100000J0G
Related LinksHW0910, HW09100000J0G Datasheet, FFF Distributor
HW09100000J0G Details Description
Related parts for HW09100000J0G
CONN RCPT WATERPROOF 5POS MALE datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL BCD 10 POS datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf