FFF HW20B05000J0G
HW20B05000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW20B05000J0G
Brief Description
250 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
HW20B05000J0G.pdf
Availability of HW20B05000J0G
QUANTITY
HW20B05000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW20B05000J0G
Internal Part NumberEIS-HW20B05000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,040
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG20-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW20B05000J0G
Related LinksHW20B0, HW20B05000J0G Datasheet, FFF Distributor
HW20B05000J0G Details Description
Related parts for HW20B05000J0G
CORD PATCH BANANA PLUG 4" BLACK datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 12A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN +/-05V datasheet.pdf
RES 453 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 700MA 120 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 125VDC datasheet.pdf