FFF HW23500300J0G
HW23500300J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW23500300J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF UP
Datasheet Download
HW23500300J0G.pdf
Availability of HW23500300J0G
QUANTITY
HW23500300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW23500300J0G
Internal Part NumberEIS-HW23500300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions23
Positions Per Level23
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW23500300J0G
Related LinksHW2350, HW23500300J0G Datasheet, FFF Distributor
HW23500300J0G Details Description
Related parts for HW23500300J0G
DIODE ARRAY GP 300V 10A ITO220AB datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SOP datasheet.pdf
CBL 10POS 0.5MM JMPR TYPE D 5" datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf