FFF HW23505100J0G
HW23505100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW23505100J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU UP/SIDE
Datasheet Download
HW23505100J0G.pdf
Availability of HW23505100J0G
QUANTITY
HW23505100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW23505100J0G
Internal Part NumberEIS-HW23505100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions23
Positions Per Level23
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW23505100J0G
Related LinksHW2350, HW23505100J0G Datasheet, FFF Distributor
HW23505100J0G Details Description
Related parts for HW23505100J0G
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC FIFO 262X20 2.5V 5NS 208BGA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 600VAC 400VDC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-G-740-E1 datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 2000VDC datasheet.pdf