TE Connectivity AMP Connectors HX-SCE-2.4-50-4
HX-SCE-2.4-50-4 picture photo
Mfg. Part Number
HX-SCE-2.4-50-4
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEATSHRINK 2.4MM ID 50MM L
Datasheet Download
HX-SCE-2.4-50-4.pdf
Availability of HX-SCE-2.4-50-4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HX-SCE-2.4-50-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of HX-SCE-2.4-50-4
Internal Part NumberEIS-HX-SCE-2.4-50-4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesHX-SCE
Packaging-
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.09" x 1.97" (2.4mm x 50.0mm); Cable O.D. 0.05" ~ 0.08" (1.3mm ~ 1.9mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated, UV Stabilized
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HX-SCE-2.4-50-4
Related LinksHX-SCE-, HX-SCE-2.4-50-4 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
HX-SCE-2.4-50-4 Details Description
Related parts for HX-SCE-2.4-50-4
DIODE GEN PURP 400V 2A DO15 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LW PRSSR TRNS 0-1000MBR 4-20MA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V SNT-4A datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf