Pulse Electronics Corporation HX5008FNL
HX5008FNL picture photo
Mfg. Part Number
HX5008FNL
Manufacturer
Product Category
Pulse Transformers
Brief Description
MODULE SINGLE GIGABIT LAN 24SOIC
Datasheet Download
HX5008FNL.pdf
Availability of HX5008FNL
QUANTITY
HX5008FNL Order Process
Ship out your order
Specifications of HX5008FNL
Internal Part NumberEIS-HX5008FNL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPackages FNL vs. NL
Standard Package35
Category Transformers
FamilyPulse Transformers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HX5008FNL
Related LinksHX50, HX5008FNL Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
HX5008FNL Details Description
Related parts for HX5008FNL
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3V SOT323 datasheet.pdf
RES 20 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TFLEX XS4100 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
SENSOR PROX NO FRONT 5MM 5M CBL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.45A 125 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf