Pericom Semiconductor Corp. HX7011C0025.000000
HX7011C0025.000000 picture photo
Mfg. Part Number
HX7011C0025.000000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HX7011C0025.000000.pdf
Availability of HX7011C0025.000000
QUANTITY
HX7011C0025.000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of HX7011C0025.000000
Internal Part NumberEIS-HX7011C0025.000000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ HX701
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.061" (1.55mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)100µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HX7011C0025.000000
Related LinksHX7011C00, HX7011C0025.000000 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
HX7011C0025.000000 Details Description
Related parts for HX7011C0025.000000
CAP CER 1000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 LP 15NS 64STQFP datasheet.pdf
MINI-BOX EXT KEY KIT datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 5V SIP datasheet.pdf