Pericom Semiconductor Corp. HX7013D0100.000000
HX7013D0100.000000 picture photo
Mfg. Part Number
HX7013D0100.000000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HX7013D0100.000000.pdf
Availability of HX7013D0100.000000
QUANTITY
HX7013D0100.000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of HX7013D0100.000000
Internal Part NumberEIS-HX7013D0100.000000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ HX701
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.061" (1.55mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)100µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HX7013D0100.000000
Related LinksHX7013D01, HX7013D0100.000000 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
HX7013D0100.000000 Details Description
Related parts for HX7013D0100.000000
IC DAC 12BIT V-OUT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CBL PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf